تبلیغات

طراح غرفه بارسلونا در نمایشگاه بین المللی بارسلونا کیست

۰
لودویگ میس ون درروهه متولد آلمان به عنوان پدر معماری مدرن شناخته شده است. یکی از معروف ترین آثار میس 'غرفه بارسلونا در نمایشگاه بین المللی بارسلونا می باشد (آنجا که او صندلی بارسلونا را نیز طراحی و عرضه نموده بود.) در سال 1937 به دلیل فشار دولت نازی مدرسه باوهاوس بسته شد، (جایی که او مدیر بود)، و به همین جهت به آمریکا مهاجرت نمود. در سال 1944، او یک شهروند ایالات متحده شد و یکی از موفق ترین دوره های کار خود را شروع نمود . در طول این مدت ، او طراحی و ساخت "Farnsworth House" را تکمیل نمود (خانهای که با سبک مینیمالیستی طراحی و ساخته شده بود.) در سال 1954، او ساختمان Seagram در نیویورک را(با فیلیپ جانسون) به اتمام رساند ، و در سال 1957ساخت برج های دوقلو در شیکاگو را به پایان رساند و این دو ساختمان از معروفترین آثار او می باشند. او هم مدال طلای AIA و مدال طلا سلطنتی برای کار معماری خود دریافت نموده است .
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

پایلوت در معماری مدرن چیست

۰
در معماری مدرن، pilotis به معنی استفاده از ستون برای قرار دادن ساختمان بالاتر از سطح زمین می باشد.یکی از مثال های نخست از pilotis ویلای لوکوربوزیه در پوآسی، فرانسه است. این نوع اتصال یک ساختمان با زمین که توسط تعدادی ستون انجام می شود امکان ایجاد پارکینگ، باغ و یا هرنوع فضای آزاد دیگری را می دهد ، و یک حس شناوربودن و سبکی در معماری ساختمان ایجاد می نماید ، در مناطق طوفان خیز، pilotis به منظور بالا بردن فضای مسکونی در یک سطح بالاتر از سطح موج و طوفان را ایجاد می نمایند.
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

معمار شناخته شده والتر گروپیوس

۰
Walter Gropius والتر گروپیوس به عنوان طراحی معتبر و اولین مدیر مدرسه باوهاوس در آلمان شناخته شده است . Gropius در واقع مکان دومین مدرسه باوهاوس را در دسائو، آلمان طراحی نمود . پس از خروج از باوهاوس در سال 1927، Gropius به انگلستان نقل مکان کرد. در سال 1937، او به تدریس در دانشگاه هاروارد دعوت شد. Gropius و معلم سابق دیگر باوهاوس ، مارسل بروئر یک شرکت معماری مشترک تاسیس نمودند. آنها با هم بسیاری از آثار قابل توجه از جمله غرفه پنسیلوانیا برای نمایشگاه جهانی سال 1939 و محل اقامت خصوصی Gropius در لینکلن، ماساچوست را طراحی کرده اند. او مدال طلا از انستیتو سلطنتی معماران بریتانیا و انستیتوی معماری آمریکا دریافت نموده است.
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

لودویگ میس ون درروهه کیست

۰
"Ludwig Mies van der Rohe" لودویگ میس ون درروهه متولد آلمان به عنوان پدر معماری مدرن شناخته شده است. یکی از معروف ترین آثار میس 'غرفه بارسلونا در نمایشگاه بین المللی بارسلونا می باشد (آنجا که او صندلی بارسلونا را نیز طراحی و عرضه نموده بود.) در سال 1937 به دلیل فشار دولت نازی مدرسه باوهاوس بسته شد، (جایی که او مدیر بود)، و به همین جهت به آمریکا مهاجرت نمود. در سال 1944، او یک شهروند ایالات متحده شد و یکی از موفق ترین دوره های کار خود را شروع نمود . در طول این مدت ، او طراحی و ساخت "Farnsworth House" را تکمیل نمود (خانهای که با سبک مینیمالیستی طراحی و ساخته شده بود.) در سال 1954، او ساختمان Seagram در نیویورک را(با فیلیپ جانسون) به اتمام رساند ، و در سال 1957ساخت برج های دوقلو در شیکاگو را به پایان رساند و این دو ساختمان از معروفترین آثار او می باشند. او هم مدال طلای AIA و مدال طلا سلطنتی برای کار معماری خود دریافت نموده است .
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

آسمان خراش قدیمی وین رایت در سنت لوئیس

۰
ساختمان " Wainwright" وین رایت از اولین آسمان خراشهای ساخته شده در جهان است که در سنت لوئیس از ایالت میسوری قرار دارد. این ساختمان توسط دنکمارآلدر و لوئیس سولیوان در سبک پالازو بین سالهای 1890 تا 1891 طراحی و ساخته شد. انتخاب نام این ساختمان به دلیل نام پیمانکار وسرمایه گذارآن به نام الیس وین رایت بوده است. ساختمان "وین رایت" به عنوان نقطه عطفی محلی و ملی شناخته شده است و به عنوان "یک نمونه اولیه بسیار با نفوذ از ساختمان اداری مدرن" ، " توسط ثبت ملی اماکن تاریخی " توصیف شده است. معمار فرانک لوید رایت در مورد این ساختمان می گوید "این ازاولین تجلیات معماری انسانی درساختمانهای بلند اداری با اسکلت فلزی میباشد." در سال 2013 طی یک برنامه با نام "PBS" این ساختمان به عنوان یکی از "ده ساختمانی که امریکا را تغییرداد " شناخته شد. و به دلیل اینکه اولین آسمانخراش در این رده بود ، به سالیوان طراح آن لقب "پدر آسمان خراش" را دادند.
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

معروف ترین معمار آمریکایی کیست

۰
فرانک لوید رایت در ویسکانسین آمریکا در سال 1867، فقط دو سال پس از پایان جنگهای داخلی آمریکا به دنیا آمد. تربیت روستایی،درایجاد عشق مادام العمر و قدردانی او از طبیعت تعیین کننده بود . رایت مسلما معروف ترین معمار در ایالات متحده می باشد. او در طول عمر خود 141 اثر آفرید ، از جمله او خانه ها، دفاتر، کلیساها، مدارس، کتابخانه ها و موزه های متعددی طراحی نموده است ،وی جایزه انستیتو سلطنتی معماران بریتانیا و انستیتوی معماری آمریکا را دریافت نمود . بیشتر ساختمان هایی که طراحی نموده است در میان مهم ترین آثار معماری در 100 سال گذشته در نظر گرفته شده است . 409 عدد از آثار او که خودش تکمیل نموده است هنوز هم بر پا ایستاده است. رایت موضوع طراحی فضای باز در طبقات را به نحوی که اتاق ها بتوانند به یکدیگر مرتبط باشند ، ایجاد نمود . احترام و وابستگی او به طبیعت در آثارش کاملا مشخص است و به همین دلیل است که هیچ معمار دیگری به اندازه او مسائل محیط زیست را رعایت ننموده است. یک نمونه از احترام او به محیط زیست را می توان در پروژه “Fallingwater,” یکی از معروف ترین طرح های او مشاهده نمود ، این رویکرد همچنین در موزه گوگنهایم در شهر نیویورک و خانه شخصی او در Taliesin نیز دیده می شود.
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

معرفی معمار برجسته لوئیس سولیوان

۰
از " Louis Sullivan" لوئیس سولیوان به عنوان خالق آسمان خراش های مدرن و پدر مدرنیسم نام برده می شود. او مربی و مرشد فرانک لوید رایت و شخصیتی تاثیرگذار بر گروه معماران شیکاگو بوده است. وی در سال 1856 در بوستون متولد شد. سالیوان قبل از ترک MIT دراین دانشگاه معماری تحصیل می کرد ، اما MIT را بعد از یکسال ترک نمود تا بتواند به مطالعه هنر در École des Beaux بپردازد. معروف ترین آثار سالیوان بانک ملی کشاورزان از Owatonna، بازرگانان بانک ملی، و صندوق پس انداز فدرال مردمی است ، " Louis Sullivan" در سال 1944 موفق به کسب مدال طلا AIA گردید.
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

ساختمان کارسون پیراسکات

۰
ساختمان "کارسون پیراسکات" در شیکاگو، که امروز سولیوان سنتر نامیده می شود. مساحت: (2833 متر مربع) و ارتفاع : (63 متر) می باشد سال افتتاح : 1899 سبک معماری: جنبش معماری آمریکا در اواخرقرن 19 و اوایل قرن 20 معماران: "لوئیس سالیوان" و "دانیل برنهام"
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

از هتل بوتیک چه می دانید

۰
هدف مسافران از انتخاب هتل بوتیک ها، صرفا یک اقامت آرامش بخش در محیطی کوچک نیست. مطمئنا اگر این‌چنین هدفی در پشت انتخاب آنها باشد، هتلی عادی و شاید چند ستاره به خوبی میتواند آنها را به مقصودشان برساند. هدف آنها، استراحت، لذت و مهم تر از همه آشنایی با فرهنگ محل اقامت، از طریق اقامتگاهشان است. اشخاصی که بوتیک هتل ها را به عنوان مکانی برای استراحت چند روزه انتخاب میکنند، قصد دارند تا در این سفر چند روزه از طریق همین هتل، به خوبی با فرهنگ منطقه آشنا شوند و بتوانند حس زندگی به عنوان افراد محلی را درک کنند.
پس صرفا ساخت یک فضای آرامش بخش توسط صاحبان هتل ها کافی نیست. یکی از موارد ایجاد تمایز که می تواند هتل ساده را به هتل بوتیک تبدیل کند، معماری خاص است. حتی برخی از سرمایه گذاران با استفاده از خلاقیت معماران با تجربه اقدام به ساخت هتل مخصوص خود در یک ساختمان متروکه قدیمی (کارگاه، کاروانسرا، مدرسه و…) میکنند. نمونه بارز آن سرای عامریها (کاشان) در خانه یا شاید قلعه ای باستانی است.
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

نکات طراحی بوتیک

۰
انتخاب یک تم گرافیکی می‌تواند بر دکوراسیون فروشگاه بوتیک شما بسیار تأثیرگذار باشد. به این نکته توجه نمایید که تم انتخاب شده برای دکوراسیون بوتیک بایستی بتواند آن را از دیگر فروشگاه های خرده فروشی به نحوی جدا کرده که مشتری در نگاه اول متقاعد شود به آن وارد شود؛ برای مثال در صورتی که در حوزه فروش لباسهای شنا فعالیت می کنید می توانید از تصویر ساحل و دریا و یا دریا و غروب آفتاب در قسمت‌های مختلف فروشگاه خود استفاده نمایید همچنین در انتخاب تم، از رنگ ویژه ای که به آن رنگ سازمانی گفته می‌شود استفاده نمایید. استفاده از رنگ سازمانی می تواند هویت شما را برای مشتریان تان به طور واضح مشخص نماید.
رنگ سازمانی در قسمت های مختلف قابل استفاده است برای مثال می توانید در صورتیکه رنگ سازمانی خود را انتخاب نمودید از آن در دکوراسیون فروشگاه همچنین کارت ویزیت بسته تحویلی به مشتری، لباس فروشنده ها و دیگر اجزایی که در ذهن مشتری خواهد ماند استفاده کنید. سعی کنید برای انتخاب رنگ و تم دکوراسیون بوتیک خود فرهنگ محلی که در آن فروشگاه خود را افتتاح می کنید بررسی نمایید. برخی از رنگ ها برای بعضی از فرهنگ ها حساسیت های خاصی را ایجاد خواهند کرد و یا ممکن است دارای معانی متفاوتی باشد که برای کسب و کار شما مناسب نباشد.

منبع
+ نوشته شده توسط Zase6190 در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
نوشته‌های اخیر